Uçuk sebepleri nelerdir?

BilaxiS

Member

Uçuk sebepleri nelerdir?
Uçuk neden olur uçuk sebepleri uçuk neden çıkar dudaklarda uçuk neden çıkar uçuk çıkmasının nedenleri uçuğun sebepleri nelerdir uçukların sebepleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir sagliksiteniz.com'da.
Dudaklarda meydana gelen içi su dolu kabarcıklara uçuk adı verilmektedir. Kimi zaman nadirde olsa ağız içinde, diş etlerinde ve sert damak üzerinde de uçuklar görülebiliyor. Genel olarak ağrılı olan uçuklar birkaç saat içerisinde patlayarak kabuk bağlamakta ve 7 ile 10 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedirler. Uçuklar ise herpes simpleks olarak adlandırılan bir virüsten dolayı oluşmaktadır.
Stres, ateşlenme, kaza geçirme, güneşe maruz kalma ve hormonlar da görülen değişikliklerde bu virüsü aktif hale getirerek uçukları oluşturur. Uçuklar tekrarlayıcı rahatsızlıklardır. Aynı yerde çıkmaya da meyillidiler. Uçuklar patladıkları zaman tam olarak geçene kadar enfekssiyon yaymaya devam ederler. Kişinin göz ve genital bölgeleirne yayılarak oralarda da uçuklar ortaya çıkabilirler.
Bir önceki Diş ağrısını kesen yöntemler başlıklı konumuzda diş ağrısı kesen uygulamalar nelerdir, diş ağrısını kesmek için ve diş ağrısını kesmek için evde çözüm hakkında bilgiler sunulmuştu.
Etiketler: dudaklarda uçuk neden çıkar, uçuğun sebepleri nelerdir, uçuk çıkmasının nedenleri, uçuk neden çıkar, uçuk neden olur, uçuk sebepleri, uçukların sebepleri nelerdir
 
Top