FT

Merhaba, Ziyaretçi!

Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Sitemizden daha iyi yararlanabilmek için "Giriş" yapmalı ya da "Kayıt" olmalısınız ;)

("Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı" ayrıcalıktır!)


Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Sizi aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmeniz için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı yönetimi olarak teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Giriş ya da Kayıt

(Sadece kayıtsız kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.)

Kalori hileleriyle zayıflayın
#1
  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.ABD’li diyet uzmanı Joy Bauer rejim yapmadan kilo vermenin yollarını bir sağlık sitesindeki köşesinde takipçıleriyle paylaştı. Ünlü diyetisyene göre yiyeceklerimizin kalorisini düşürmek düşünüldüğü kadar zor değil.

Yiyeceklerin tadını kaybetmeden yapacağımız birkaç hileyle gün içinde alınan kalori miktarının azaltılabileceğini belirten ABD’li diyet ve beslenme uzmanı Joy Bauer konuyla ilgili ipuçlarını bir sağlık sitesinde okuyucularıyla paylaştı.

1-GECE ATIŞTIRMALARINDAN KURTULUN
Gece geç saatlerde yenen dondurma, kurabiye gibi yiyecekleri tüketmeyi bırakmamız gerektiğini belirten Bauer sözlerine şöyle devam etti: “Günde yaklaşık 250 kalori eksiye geçmek istiyorsanız gece geç saatte bir şey yememeniz gerekiyor.”

2-YAĞI ŞİŞEDEN BOŞALTMAYIN
Salatalara ya da yemeklere her ne kadar zeytinyağı ya da kanola gibi kalbinizle dost yağlar kullansanız da bunların da kalorilerinin oldukça yüksek olduğunun altını çizen Bauer şöyle konuştu: “Yemek yaparken tencerenize ya da salataya yağ dökmek için spreyli şişe kullanırsanız koyacağınız miktarı daha rahat ayarlayabilirsiniz. Normalde salatanıza 2 yemek kaşığı tağ koyuyorsanız bunu 1’e indirin. Bu yöntemle günde yaklaşık 120 kaloriye “elveda” dersiniz."

3-YEMEĞE SEBZEYLE BAŞLAYIN
Yapılan son araştırmalar yemeğe lifli gıdalar alarak başlandığında doyma hissinin çabuk gerçekleştiği ve diğer yiyeceklerin daha az tüketildiğini gösteriyor. Bu bilgiyi işaret eden Bauer şöyle konuştu: “Diyelim ki akşam yemeğinde yaklaşık olarak 1000 kalori alıyorsunuz. Başlangıç olarak salata ya da sebze aldığınız takdirde bir sonraki yemekten daha az yiyeceğiniz için neredeyse günlük 200 kaloriden kurtulursunuz”.

4-SANDVİÇİ ‘AÇIK’ TÜKETİN
Ekmek herkesin bildiği gibi kalorili bir yiyecek. Sandviç ya da tost yerken üst kapağının açık yenmesinin diyet açısından faydalı bir hile olduğunu belirten Bauer sözlerine şöyle devam etti: “Sandviçin alt ekmeğini yiyip, üzerindeki ekmeğini ayırırsanız bu size günlük 100 kalori kazandıracaktır.”
Bul
Alıntı


Yorum yapma izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, yorum yapabilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

ya da

Kayıt ol!

Topluluğumuzda yeni bir hesap oluşturun.

Kayıt


© 2019 Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı
with by @tedem - Developed by @Nakres

Tema Görünümü

Renk Seçimi:

Arkaplan Dokuları:

Tema Ayarları

Seçenekler: