FT

Merhaba, Ziyaretçi!

Bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Sitemizden daha iyi yararlanabilmek için "Giriş" yapmalı ya da "Kayıt" olmalısınız ;)

("Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı" ayrıcalıktır!)

Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Sizi aramızda görmek güzel ama sitemizden daha iyi yararlanabilmeniz için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız. İlgi ve alakanızdan dolayı Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı yönetimi olarak teşekkür eder, iyi forumlar dileriz.

Giriş ya da Kayıt

(Sadece kayıtsız kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.)


Dişe Zarar Veren Alışkanlıklar
#1
Dişlerimiz gülüşlerimizin aynası. Bu sebeple onların beyaz ve sağlam olmasına çok önem veriyoruz. Günde en az iki kere fırçalayıp, çikolata veya şekerli diğer gıda maddelerini tükettikten hemen sonra yıkayıp, fırçalıyoruz. Ancak bu bakımlar yetiyor mu? Eğer aşağıda yazacağım yanlışlıkları yapıyorsanız, ne kadar hasiyet gösterseniz de, dişlerde yanlış giden bir şeyler olabilir. Diş ağrıları, sararmalar, plak oluşumları

Zararlı alışkanlıklar

Buz çiğnemek

Önümüz yaz. Sıcak havalarda serinlemek adına insanların yaptığı buz çiğneme işini eğer sizde yapıyorsanız, dişlerinize büyük zararlar veriyorsunuz demek. Çünkü dişler ani değişimlerden çabuk etkilenen hassas bir yapıya sahipler. Soğukla aniden yüz göz olan diş, çatlar ve kırılır. Buda ağrılara sebep olabilir. Aynı şekilde çok sıcak olan içecekler de bu etkiyi yapabilir. Sıcak içeceklerden sonra aniden soğuk bir şeyler içmekte, dişe zarar verir.

Piercing

Gençlerin kime neden özenerek taktıklarını anlamadığım bu l parçası, dil, dudak gibi noktalara takılabiliyor. Bu l diş eti, diş, dudak bölgelerinde rahatsızlıkların meydana gelmesini sağlıyor. Ayrıca konuşma zorluklarının başlamasına da sebep oluyor. Travma sonucunda kişi, diş ve dil rahatsızlıklarına uygun bir hale gelir. İlerleyen yaşlarında ise, konuşma yeteneğinde zayıflama, aynı zamanda ön dişlerde kırılmalar meydana gelir. Bu l üzerinde biriken mikroplar, ağız içerisinde de yuvalanmalara sebep olur. Sonuç ise, büyük rahatsızlıklar.

Bruksizm

Çene bölgenizde ağmalar meydana geliyorsa, veya baş ağrısı çekerek uyanma durumunu çokça yaşıyorsanız, muhtemelen bruksizm denilen diş gıcırdatma rahatsızlığına sahip olabilirsiniz. Bu hastalık dişlerin zayıflamasına sebep olur. Aynı zamanda dişleri gevşetir ve ağrı yapar. Diş dokusunun zedelenmesine hatta zamanla yok olmasına sebep olur. Bu rahatsızlığın pek çok hastalığa sebep olacağını bilin. Bu sebeple buna sebep olan stres ve uyku bozuklukları gibi durumları, ortadan kaldırın.
Kullanıcı imzaları ziyaretçilere gizlidir.
Bul
Alıntı

Yorum yapma izniniz bulunmuyor!

Üzgünüz, yorum yapabilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

ya da

Kayıt ol!

Topluluğumuzda yeni bir hesap oluşturun.

Kayıt
DUYURU
Tüm Genel Sorunlar İçin Ban Sorunları İçin Reklam Vermek İçin
İletişim Formu İtiraz Formu İlan Formu
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren https://www.forumturk.net adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K'nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir. Tasarım forumturk.net'e aittir. Hiçbir şekilde kopyalanamaz.
© 2019 Forum Türk - Türkiye'nin Türkçe Bilgi Paylaşım Ağı
with by @tedem - Developed by @Nakres

Tema Görünümü

Renk Seçimi:
Arkaplan Dokuları:

Tema Ayarları

Seçenekler: