Skip to main content

Forum Türk FT.

2014 LYS Başvuruları Başladı

Konu

#1
[B]ÖSYM tarafından Haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) başvuruları başladı. 2014 LYS kılavuzunu indirmek için tıklayınız  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.[/B]
[B]  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.

[B]LYS ’lere girme hakkı kazanan adaylardan  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. LYS’lere başvuru yapmak isteyenlerin  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. 21-30 Nisan 2014 tarihleri arasında LYS başvurularını yapmaları gerekecek. Başvuru süresi uzatılmayacak.2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında 23 Mart 2014'te yapılan 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. [B]YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.isterlerse Lisans Yerleştirme Sınavlarına başvuru yapabilecek.


Haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları'na (LYS) başvurular başladı. 30 Nisan olarak açıklanan son başvuru süresi uzatılmayacak.[B]AYRI KILAVUZ YOK


[B]LYS’ler için ayrı bir kılavuz bulunmayacak. 2014 ÖSYS Kılavuzu  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. LYS’ler de dahil  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. ÖSYS Sistemi ile ilgili tüm ilke ve kuralları kapsıyor. Adayların  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. başvuru yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.


[B]LYS’lere katılma hakkı elde eden adaylar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. 5 LYS’den  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. hesaplanmasını istedikleri LYS puanına uygun istedikleri sınava katılabilecekler.


LYS başvuruları ve sınav ücreti bilgileri ÖSYS Kılavuzunda yer alıyor. Adaylar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. tüm PTT işyerlerinden  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. Akbank  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.T. Halk Bankası  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım Bankası  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. TC Ziraat Bankası  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. Türk Ekonomisi Bankası ve DenizBank’ın tüm şubeleri ile internet bankacılığı aracılığıyla sınav ücretini yatırabilecek. Adaylar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. sınav ücretini [B]ÖSYM ’nin internet sayfasında yer alan "Ödemeler" alanından kredi kartı ya da banka kartıyla da yatırılabilecekler.
[B][B]

[B]Tüm LYS puan türlerinin hesaplanması öneriliyor


Adayların sınav ücretini yatırmaları başvuru için yeterli olmayacak  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. başvurunun tamamlanmasını sağlamayacak.


Adayların  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. internet veya bir başvuru merkezi aracılığı ile başvurularını yapmaları gerekiyor. [B]Sınav ücreti yatırıldıktan sonra başvuru işleminin bireysel olarak internet aracılığıyla aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr ) ya da bir başvuru merkezinden tamamlanması gerekiyor.


Başvuru tamamlandıktan sonra  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. başvuru süresi içinde başvuru bilgilerinin ÖSYM’nin [B] internet adresinden mutlaka kontrol edilmesi  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.başvuru bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünün edinilerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden saklanması gerekiyor.


[B]LYS’ler 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılacak. Adaylar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. girmek istedikleri LYS’lerin hepsine aynı merkezde girecekler.


Başvuru işleminden önce bankaya sınav ücretinin yatırılmış olması gerekecek. Başvuru işlemleri sırasında aday hangi LYS’lere gireceğini bildirecek. Yeni açılacak programlar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. puan türlerinde oluşabilecek değişiklikler gibi durumlar nedeniyle [B]farklı alanlarda puan türlerinin hesaplanabilmesi için  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. adayların 2014-LYS’lerin tamamında sınava girmelerinin yararlarına olacağı ifade edildi.


Adayların hangi LYS’lere gireceklerine kesin karar verdikten sonra başvuru süresi içinde başvurularını yapmaları gerekecek.[B]Başvurusunu internet üzerinden bireysel olarak yapacak adayların  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerekiyor.


ÖSYM başarısız kayıt işleminden sorumlu olmayacak. Adaylar başvuru sonunda  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. başvuruya ilişkin belgeyi sistem üzerinden edinecek ve yerleştirme işlemine kadar saklayacak.


İnternet kullanımında deneyimli olmayan ve işlemlerini eksik yapmaktan çekinen adayların başvurularını bir Başvuru Merkezi aracılığıyla yapmaları yararlarına olacak.


[B]Onay koduna dikkat edilecek


Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra [B]çıktı üzerinde yer alan "onay kodunu" görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacak. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersiz sayılacak ve sorumluluk adaya ait olacak.


Adayların  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. bireysel olarak internet aracılığıyla veya bir başvuru merkezi aracılığıyla sınava başvuru işlemini tamamladıktan sonra LYS başvuru bilgilerini  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. [B]ÖSYM’nin[B]internet adresinden başvuru süresi içinde mutlaka kontrol etmesi ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmesi gerekiyor.


Bu arada  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. Yükseköğretim Kurulu kararıyla Turizm Fakültelerinin YGS puanı ile öğrenci alan Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunları programlarına  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. 2014-ÖSYS’de LYS puanlarıyla öğrenci alınacak.
[/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]
  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Alıntı
Task