Skip to main content

Forum Türk FT.

2014 - 2015Yurt Kayıtları ve Burs Başvuruları

Konu

#1
[INDENT]
LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteyi kazanan öğrencilerin büyük bir çoğu kalacak yer ve üniversite eğitimlerini sürdürebilmek için burs aramaya koyuldular.

Bu konuda kredi ve yurtlar kurumu üniversite öğrencilerinin en büyük destekçisi. KYK üniversiteyi kazanan adaylara kalacak yer sağlamanın yanında  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. öğrencilere eğitimleri boyunca karşılıksız ya da karşılıklı para yardımında bulunuyor. Karşılıksız para yardımı başbakanlık bursu olarak tanımlanırken  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. geri ödemeli krediye  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. öğrenim kredisi deniliyor.

Gel gelelim  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. kyk başvuru tarihlerini. Kredi yurtlar kurumu için başvurular 16-25 Ağustos tarihleri arasında yapılıyor. KYK başvurularınızı adresine girerek internet üzerinde yapabiliyorsunuz. Başvuru sonuçları ise  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. 30 Ağustos 2014tarihinde açıklanıyor.

Yurt kayıtlarınızı ise  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. 31 Ağustos ile 17 Eylül 2014 tarihleri arasında bizzat kredi ve yurtlar müdürlüğünden yapılacaktır.

GENEL BİLGİLER

Yurtlarda Barındırma Koşulları
Yurtlarda Başvuru Süresi ve Değerlendirme
Yurda Kesin Kayıtta İstenilen Belgeler
Yurtlarda Barınma Süresi
Yurt Ücreti ve Depozito İşlemleri
Yurt ücreti ne zaman ve nasıl ödenecektir ?
Depozito nedir ?
Yurt ücreti ve depozito alınmayacak öğrenciler
İzin İşlemleri
Barındırılmakta Olan Öğrencilerin Hangi Sebeplerle Yurtla İlişiği Kesilir?
Yurtlarda Kullanım ve Sorumluluğunuza Verilen Malzemeler Nelerdir?
Küçük İşletmeler
Yurtların reorganizasyonu
Yurtlarda Barındırma Koşulları :
Bir yüksek öğretim kurumuna kayıtlı olmak kaydıyla yurtlarımızda;
Ailesi yurdun bulunduğu şehir veya Büyükşehir belediye sınırları dışında oturan Ülkemiz öğrencileri (şehiriçi nakil araçlarından yardımsız faydalanamayan âmâ  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. felçli  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. bir veya iki kolu veya bacağı olmayan öğrenciler hariç)  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Taksirli suçlar hariç  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. sabıka kaydı bulunmayan öğrenciler  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Ülkemize eğitim ve öğretim görmek üzere gelen Türk Cumhuriyetleri ve Toplulukları öğrencileri  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Ülkemiz ile kültür anlaşması bulunan ülkelerin öğrencileri  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Kurum ve diğer kuruluşların yurtlarından süresiz çıkarma cezası almamış öğrenciler  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Yabancı uyruklu öğrencilerden  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. yukarıdaki şartlarla birlikte ikamet tezkeresine sahip olanlar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. barındırılmaktadır.

Yurt Başvuruları:

Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinin yurt  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.burs  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.öğrenim kredisi ve katkı kredisi başvuruları;Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra internet aracılığıyla kurumumuz internet adresi [B] adresinden yapılmaktadır.

Başvuru sırasında;’burs  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.öğrenim kredisi ve katkı kredisi ile yurt istiyormusunuz’ bölümlerinin boş bırakılması halinde başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.

Değerlendirme sonuçları;kurumumuz internet adresi [B] adresinden duyurulmaktadır.Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilere yurdun adı  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.yerleştirilmediyse yedek sırası bildirilmektedir.

Ara sınıf öğrencileri ile yüksek lisans  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. doktora  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.ön kayıt ve özel yetenek öğrencilerinin yurtlara başvuruları; YURTKUR[B] internet sayfasından yapılmaktadır. Başvuruların kabul edileceği tarihler ve süreler her yıl Genel Müdürlükçe tespit edilmekte olup  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. genellikle bu başvurular;

Ara sınıflar için Temmuz ayı  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Yüksek lisans  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. doktora  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yüksek öğretim programına girecek öğrenciler için ise Eylül ayı içerisinde gerçekleşmektedir.

Artık yıl öğrencileri ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerine  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. tespit edilen sürede başvurarak  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. ancak bir öğretim yılı yurtta barındırılmaktadırlar. Bu başvuruların değerlendirme işlemi Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu illerde bölge müdürlüklerince  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.bölge müdürlüğü bulunmayan illerde ise yurt müdürlüklerinde oluşturulan komisyonlar tarafından yapılmaktadır.

Belirlenen sürede başvuruda bulunmayanların başvuruları Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu illerde bölge müdürlüklerince  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. diğer illerde ise yurt müdürlüklerince kabul edilerek yurtta boş yer olması halinde yerleştirme işlemi yapılmaktadır.

Yurtta barınmakta iken tatil (Temmuz-Ağustos-Eylül ) aylarına ait yurt ücretlerini zamanında ödememeleri nedeniyle öğretim yılı sonunda kayıtları silinen öğrenciler  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.müteakip öğretim yılında yurtta tekrar barınmak istedikleri takdirde ara sınıf başvuruları için belirlenen tarih ve sürede [B]internet sayfasından başvuruda bulunabileceklerdir.

KURUM YURTLARINDA BARINMAK İÇİN BELİRLENEN TARİHLERDE MÜRACAAT EDEN ÖĞRENCİLERDEN YURDA KESİN KAYITTA İSTENEN BELGELER:

1 – Öncelik Belgesi
Şehit ve gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince;malullük  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. vazife malullüğü veya harp mamullüğü aylığı alanların çocukları ile vazifa malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları(Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40′ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler(Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan alınacak belge)
Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)
Milli olmuş Amatör sporcular (Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)
Anne ve babası vefat edenler  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
Anne ve babası kanunen ayrı olanlar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)
2 – 6 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf

NOT : Belirlenen tarihlerde müracaat eden öğrencilerin yurtlara yerleştirilmesinden sonra yurtta boş yer olması halinde yurda kabulü yapılacak öğrencilerden 6 adet fofoğraf ve öğrenci belgesi istenecektir.

Yurtlarda Barınma Süresi :
Kurum yurtlarında barınmak üzere başvuran öğrencilerden kesin kaydını yaptırmış olanlardan;
Devam ettikleri yüksek öğretim kurumunun normal öğrenim süresi kadar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.

Ara sınıflarda yurda girenler  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. geri kalan öğrenim süresi kadar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Normal öğrenim süresinde öğrenimini bitiremeyen öğrencilerden  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. ihtiyaç sahibi ve yurttaki iyi hali tespit edilenler yurtta atıl kapasite olsa dahi en fazla bir öğretim yılı (artık yıl) yurtlarda barındırılırlar.Öğrenciler  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. o öğretim yılı içerisinde hangi tarihte yurda kayıt yaptırmış olursa olsunlar bir öğretim yılı barınmış sayılırlar.

Yurt Ücreti ve Depozito İşlemleri :
Yurtlarda ücret ödenerek barınılır. Yurdun fiziki yapısı ve barındırma durumuna göre farklı yurt ücreti de alınabilmektedir.

Yurt Ücreti Ne Zaman ve Nasıl Ödenecektir?
Yurt ücretleri  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. yurt müdürlüklerince öğrencinin barındığı yurtta tahsil edilir.

Ücretler  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. üçer aylık (Ocak-Şubat-Mart  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. Nisan-Mayıs-Haziran  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. Temmuz-Ağustos-Eylül  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.Ekim-Kasım-Aralık) dönemler halinde  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. o döneme ait ilk ayın son iş günü saat 14:00′e kadar; farklı ücret uygulaması yapılan yurtlarda ise  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. aylık olarak yine o ayın son iş günü saat 14:00′e kadar ödenir.

Belirtilen sürede yurt ücretini ödemeyenlerin barındıkları aya ait ücretleri depozitolarından mahsup edilir.Kalan depozitoları iade edilerek yurtla ilişikleri kesilir. Bu öğrencilerin tekrar başvurmaları ve yurtta boş yer olması halinde  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. o öğretim yılı için iki kat depozito alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır. Öğretim yılı sonunda gerekli iade işlemi yapılarak normal depozito ile barındırılmaya devam edilir.

Bir öğretim yılında yurt ücretini süresinde ödememe nedeniyle iki defa yurtla ilişiği kesilen öğrencilerin depozitoları irat kaydedilir ve o öğretim yılında yurtlara alınmazlar.

Temmuz-Ağustos-Eylül aylarına ait yurt ücretlerini peşin yatırmayan öğrencilerin kaydı silinir. Bu durumdaki öğrenciler tekrar yurda girmek istedikleri taktirde ara sınıf öğrencilerinin başvurularının kabul edildiği süre içerisinde yeniden başvurabilirler.

Yurt ücreti ödenirken öğrencilerin talep etmesi halinde günü gelmeden ileriki ayların ücreti peşin olarak ödenebilmektedir. Bir yıllık erken ödemelerde %20 indirim uygulanmaktadır.

Artık yıl öğrencilerinden yurt yatak ücreti iki katı olarak tahsil edilir.

Öğrenci yurttan kaydının silinmesini takip eden günden itibaren 10 gün içinde peşin yatırdığı yurt ücretini almazsa bu ücret kuruma irat kaydedilir.

Yurtta barınmakta iken kendi isteği ile kaydını sildiren öğrencilerin tekrar başvurmaları ve yurtta boş yer olması halinde  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. o öğretim yılı için iki kat depozito alınarak yeniden yurda kayıtları yapılır  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. öğretim yılı sonunda gerekli iade işlemi yapılarak normal depozito ile barındırılmaya devam edilirler.

Yurtlarda barınmaya devam edip de son ay veya döneme ait yurt ücretinin ödendiğinin belgelenmesi kaydıyla  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. diğer il ve ilçelerdeki Kurum yurtlarında 10 güne kadar ücretsiz barınma imkanı sağlanmaktadır.Ayrıca  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. yurtlarda barındırılan öğrencilerden diğer il ve ilçelerde sınav  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. kurs  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. staj  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. yaz okulu ve benzeri eğitim faaliyetlerine katılanlar  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz. yurt ücretlerini (yaz ayları için ise yaz aylarına ait yurt ücretlerini) ödediklerini belgelemeleri kaydıyla faaliyette bulunduğu il ve ilçelerdeki Kurum yurtlarında faaliyet süresince ücretsiz kalabilirler.
[/B][/B][/B][/B]
[B][B][/B][/B]
[/INDENT]
  Linkler ziyaretçilere gizlenmiştir. Ücretsiz üye olarak linklere erişebilirsiniz.
Alıntı
Task